Hesap Yönetimi
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Hesap Yönetimi
Hesap Yönetimi

Sosyal medyada etkileşim almak kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşır. Ne kadar etkileşim alırsanız, marka bilinirliliğiniz ve bununla birlikte müşteri güveniniz o kadar artacaktır. Etkileşim almanızın veya bu oranı arttırmanın farklı formülleri vardır; 

 
. Özgün İçerik Paylaşımı: Kullandığınız görsel, yazdığınız yazılara kadar kopyadan ne kadar uzak, özgün bilgi içerikli olursa erişiminiz o kadar yüksek olur. Çalıntı veya kopya içerikler arama motorlarının algoritmasına takılır ve kullanıcıya daha zor ulaşır. 

. Süreklilik: Sosyal mecralarda yaptığınız paylaşımlar ne kadar bir plana ve rutine bağlı olursa o oranda etkileşim oranınız artar.  

. Hedef Kitlenize Yaratıcı Sorular Sorun: Takipçilerinize ve potansiyel takipçilerinize etkileşime geçirecek sorular hazırlayın. Paylaşımlarınıza yorum yapılması için takipçilerinizi yorum yazmaya teşvik etmelisiniz. 

. Sosyal Bağ Kurun: Şirketinizin veya markanızın sosyal sorumluluk vb. projelerde yer alması, müşteri ve potansiyel müşterilerinize her zaman artı bir değer kazandırır.  

. Hashtag Kullanımı: Hashtaglar yapıları gereği paylaşımların kolay bulunmasını sağlar, dolaylı yoldan da bu sizin daha fazla beğeni ve takipçi kazanmanıza olanak sağlar. 

. Doğru İmla Kuralları: Yapılan bir diğer araştırmaya göre, doğru imla ve yazım kuralları daha fazla ilgi çekerek daha fazla tıklanma alıyor. Hatalı yazılan yazılar kullanıcı tarafından önemsenmiyor ve ciddiye alınmıyor. 

. Canlı Yayınlara Yer Verin: Birçok sosyal medyada aktif olarak kullanılmaya başlanan canlı yayın uygulamalarını kullanarak takipçileriniz ile samimi, şeffaf ve doğal bir etkileşime girebilirsiniz. Yapacağınız canlı yayınlar, hem sizi izleyen kitleniz ile anlık iletişim kurmanızı sağlar. Takipçileriniz sizin onlar gibi ‘’gerçek’’ olduğunuzu görürse artacaktır. 

. Yorum Yapmak: Yorum yaparak, takip ettiğiniz kişilerin takipçilerine erişim sağlayabilir ve onlarla etkileşim kurabilirsiniz. 

. Kullanıcı Analizleri: Hedef kitlenizi tanımak, demografik özelliklerini ve bu kitleye ait genel kullanıcı davranışlarını bilmek sizi bir adım öne çıkaracaktır. Bundan dolayı da hedef kitlenizin dikkatini çeken ,onları harekete geçirecek paylaşımlar yapmanız gerekir. Kullanacağınız üsluptan kullandığınız renklere varana kadar her detaya dikkat ederek karar vermelisiniz. 

 

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ 

 
Yukarıda sayılan ögelerin tamamı belli başlı stratejiler içerir ve uzmanlık alanına tabiidir. Doğru sosyal medya kullanımı, ürün ve hizmetlerin satışını %50 oranında arttırabilir ve erişilebilirliğinizi zirveye çıkartabilir. Elbette bunlar doğru stratejilerle yapılmalıdır. Bir sosyal medya hesabı bir kuruluşu yükseltebileceği gibi prestijini zedeleyebilir. 

 

DR. BİLİŞİM olarak verdiğimiz profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetimizden yararlanarak etkileşimlerinizi %100 oranında arttırmanız mümkün. 

Tüm Sorularınıza Detaylı Cevap Almak İçin Bizi Arayın